Titulní obrázek

Modelová řada Dacia Lodgy

Publikováno: 7.září 2012

Novou modelovou řadu Dacii Lodgy seženete za ceny od 214.900 korun. Sedmimístné provedení je o 30 tisíc dražší, kde ale najdete levnější auto se třemi řadami sedadel? Nová řada se dokáže přispůsobit Vašim potřebám. Ve voze si dokonce můžete měnit počet míst ze sedmi na dvě.

Objem zavazadlového prostoru dosahuje zcela bezkonkurenčních hodnot. Ve dvoumístné konfiguraci je to 2 617 dm3 a i v sedmimístném uspořádání máte pro vaše zavazadla stále k dispozici prostor o objemu 207 dm3. Úložné prostory o celkovém objemu 30 l jsou rozmístěny po celé kabině vozu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Ve výbavě vozu samozřejmě nechybí ani výkonné a rychlé vytápění a klimatizace, airbagy, ABS a AFU, ESC (stabilizační systém), ale také omezovač rychlosti, zadní parkovací asistent nebo úchyty ISOFIX na všech sedadlech. V nabídce jsou i dva systémy. Nový multimediální systém MEDIA NAV, který zahrnuje rádio, hands-free technologii Bluetooth a navigační systém s dotykovou 7 palcovou obrazovkou (18 cm). Druhý multimediální systém se nazývá Dacia-Plug&Radio, který se skládá z nového rádia s velkým displejem a ovládáním pod volantem, CD MP3 přehrávače, USB a Jack vstupu na čelním panelu a zahrnuje i technologii Bluetooth.

Pod kapotou se skrývájí dieselové nebo benzinové motory. Dieselové motory dCi 90 a 110 mají příznivé hodnocení díky nízké spotřebě paliva (méně než 5 l/100 km) a emisí CO2 (109 g/km u motoru 1.5 dCi 90 k). Nový benzinový turbomotor s přímým vstřikováním TCe 115 navíc nabízí ty nejlepší benzinové technologie, které má skupina Renault k dispozici.