Titulní obrázek

Dacia Lodgy nás překvapí velmi příznivou cenou!

Publikováno: 18.červenec 2012

Dacia konečně prozradila cenu nového modelu. Toto zjištění je velmi příjemné, cena se pohybuje už od 214 900 Kč. Dacia zaútočila na nízké ceny už s malými hatchbacky se Sanderem a Dusterem. Stejný postup plánuje u nového rodinného MPV Lodgy.

Nabídka je rozdělena do čtyř skupin výbavy. První model  Access nás překvapí velmi příznivou cenou, tedy 214 900 Kč. I přes menší nedostatky, jako například okna na manuální otevření i vpředu, je to vůz o téměř 4,5 metru dlouhém MPV, odveze až pět cestujících a dokonce nabídne úložný prostor 827 litrů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Druhý model Ambiance má již okna v elektrice, centrální zamykání a palubní počítač. Třetí vůz Arctica se může pochlubit manuální klimatizací, elektrickým ovládáním a vyhříváním zrcátek a volantem, který je výškově nastavitelný. Poslední typ vozu Exception má navíc navigaci s bluetooth, stabilizační systém, parkovací senzory a volant s řadící pákou v kůži.

Pohonné jednotky jsou k dispozici dvě. Benzínová šestnáctistovka o výkonu 82 koní, vhodnější ale bude naftový motor 1.5 dCi.