Titulní obrázek

Dacia Duster pro Pikes Peak už jezdí

Publikováno: 21.červen 2012

Závodník Jean-Philippe Dayraut už zkouší nový speciál Dacie Duster pro slavný závod do vrchu. Motor z Nissanu GT-R, zdá se, funguje.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Motor z Nissanu GT-R dovede s Dacií pořádně zacvičit. Nový závodní speciál Dacia Duster No Limit se zúčastní slavného závodu do vrchu Pikes Peak. Ten se jede už 26. června a v nejvýkonnější kategorii se závodníci pokusí pokořit magickou hranici deseti minut. Protože silnice na Pikes Peak postupně dostává asflatový povrch, což mu ale trochu ubírá na atraktivitě, dá se očekávat, že desetiminutová hranice už letos padne.

Dacia Duster No Limit je stavěná na zakázku a se sériovým Dusterem toho má společného pramálo. Uprostřed najdete například motor z Nissanu GT-R, který posílá přes šestistupňovou sekvenční převodovku na všechna kola šílený výkon 850 koní. Speciální Dacii bude pilotovat Jean-Philippe Dayraut, který jinak závodí s BMW řady 1 v seriálu Andros Trophy.