Titulní obrázek

Dacia Duster nabízí v příplatkové výbavě motorový člun

Publikováno: 11.srpen 2012

Rumunská automobilka Dacia ve spolupráci s japonskou Yamahou začala na vybraných trzích nabízet model Duster s paketem Yamaha Marine. Jeho předností je nyní motorový člun japonské značky za zvýhodněnou cenu. Nafukovací motorový člun Yamaha Yam 310 S s hliníkovou podlahou je dlouhý 3,1 metru a široký 1,6 metru.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Člun je určen pro čtyři osoby. Maximální zatížení je až 600 kilogramů. Člun je také velmi skladný. Po složení má člun rozměry 112 x 58 x 32 centimetrů. O jeho pohon se stará jednoválcový, čtyřtaktní motor Yamaha F5 AMHS o objemu 139 cm3. Jeho výkon činí 3,68 kW při 5.000 min-1. Duster i s motorovým člunem a taškami na přepravu na německém trhu stojí 13.190 eur. To je v přepočtu asi 338 tisíc korun. V této ceně je základní Duster s motorem 1,6 16V o výkonu 77 kW a pohonem předních kol, který u našich západních sousedů jinak stojí 10.990 eur.

Při zaplacení 14.390 eur (zhruba 368 tisíc korun) německý zákazník vedle Dusteru a motorového člunu Yamaha s taškami dostane ještě tažné zařízení a přívěs od firmy Harbeck, na který je možné člun v celku naložit. Nabídka je omezena na 100 exemplářů. Duster s motorovým člunem je možné objednávat pouze do konce letošního srpna. Pokud chcete nabídky využít, měli byste si s koupí Dusteru pospíšit.