Titulní obrázek

Auto za sto dvacet tisíc? U Dacie ano!

Publikováno: 21.srpen 2012

Dacia prý pracuje na autě segmentu A, které bude podobně velké jako Škoda Citigo, ale bude stát pod 5000 eur, tedy asi 120 000 korun. Informoval o tom německý server Autobild.de. Přinesl i první spekulaci o jméně, malá Dacia se prý má jmenovat Citadine.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Levné městské auto od Dacie zřejmě vyjede na nové platformě, kterou použije koncern Renault-Nissan pro další malá auta včetně nové generace Twinga a malého Nissanu. Pod kapotou bude pracovat tříválec 0,9 litru o výkonu 60 - 90 koní.

Pro Dacii to bude vstup do neprobádaného segmentu, protože doposud nabízela vozy o kategorii výše. Uvidíme, jak bude politika rumunské značky fungovat v segmentu malých městských aut. Proti konkurenci by ale náskok nějakých 50 000 korun mohl znamenat hodně, i když dost bude záležet na tom, co si evropští zákazníci nechají líbit.